Śmierć, niezależnie od okoliczności, w jakich następuje, staje się nie tylko bolesnym doświadczeniem, ale przyczynia się też do powstania wielu wątpliwości i pytań odnośnie sposobów postępowania u osób, na których barkach spoczywa organizacja ceremonii żałobnej.

W Zakładzie Pogrzebowym Kalla w Płońsku jesteśmy świadomi tego faktu, dlatego proponujemy Państwu zapoznanie się z poniższym poradnikiem. Pozwoli on – w zależności od miejsca oraz okoliczności śmierci Bliskiej Osoby – podjąć określone czynności i działania.

Gdy zgon miał miejsce w domu:

Należy wezwać lekarza pogotowia bądź lekarza, który opiekował się zmarłą osobą – wystawia on protokół zgonu lub też kartę zgonu. Drugi z tych dokumentów określa przyczynę śmierci oraz jest konieczny do uzyskania skróconego aktu zgonu w USC. Następnie następuje przewóz ciała zmarłej osoby do chłodni.

Jeśli zdecydują Państwo, że chcą powierzyć to zadanie Zakładowi Pogrzebowemu Kalla z Płońska – zapewniamy, że w tej kwestii jesteśmy do Państwa dyspozycji całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 730-691-550, a nasi pracownicy przyjadą we wskazane miejsce.

Oprócz pełnego szacunku przewozu osoby zmarłej, wyjaśnią oni Państwu wszelkie wątpliwości powiązane z organizowaniem pogrzebu, a także zaprezentują możliwe rozwiązania. Jeśli Państwo wyrażą takie życzenie – mogą oni także zająć się formalnościami koniecznymi do załatwienia w stosownych instytucjach oraz urzędach.

Gdy zgon nastąpił w szpitalu/domu opieki/hospicjum:

W przypadku zgonu w szpitalu bądź w innej placówce opiekuńczo-leczniczej – kartę zgonu sporządza opiekujący się zmarłą osobą lekarz z tej placówki. Z kartą zgonu trzeba udać się do zakładu pogrzebowego.
Zapewniamy Państwa, że w przypadku wyboru Zakładu Pogrzebowego Kalla w Płońsku zajmiemy się wszelkimi działaniami, jakie związane są z organizacją pogrzebu – i weźmiemy na siebie odpowiedzialność za organizację całości uroczystości pogrzebowych.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem 730-691-550 – przez całą dobę.

Gdy zgon nastąpił w wyniku wypadku:

W sytuacji śmierci na skutek wypadku lub też jeśli są podejrzenia, że zgon nastąpił na skutek przestępstwa, do przeprowadzania pochówku, oprócz karty zgonu, niezbędne jest posiadanie zezwolenia prokuratora. Dzieje się tak dlatego, gdyż zwłoki osoby zmarłej w miejscu publicznym przewożone są do zakładu medycyny sądowej, aby tam ustalić przyczynę śmierci.

Przewozem pod względem technicznym, jak również w kwestii jego opłacenia, zajmuje się prokuratura. Należy pamiętać, że podmiot, który dokonuje takiego przewozu nie ma prawa pobrać żadnych opłat od rodziny zmarłej osoby!

Po dokonaniu niezbędnych ustaleń prokuratura wydaje stosowne dokumenty – w tym zezwolenie na pochówek. Po otrzymaniu dokumentów i pozwoleń, decyzja o wyborze firmy pogrzebowej, która zajmie się organizacją pochówku, zależy tylko od bliskich zmarłej osoby.

Zakład Pogrzebowy Kalla w Płońsku to miejsce, gdzie zawsze mogą się Państwo zwrócić w przypadku jakichkolwiek pytań oraz wątpliwości związanych z procedurami czy dokumentami.

Jesteśmy po to, aby służyć Państwu wszelkim wsparciem i pomocą.